Tagasi

Uudised


Muuseumiöö külastajanumbrid lõid uue rekordi

Laupäeval toimunud üle-eestiline Muuseumiöö murdis eelmise aasta külastajaterekordi: viie tunni jooksul tehti Eestis 125 000 muuseumikülastust – üle kümme tuhande külastuse rohkem kui aasta tagasi.

Homsel muuseumiööl avavad tasuta oma uksed 211 paika üle terve Eesti

Homme toimub järjekorras kümnes üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on pidu". Tänavu võtab muuseumiööst osa rekordiliselt palju ehk 211 paika – veel eile lisandus programmi uusi paiku. Publikule on viie tunni jooksul tasuta avatud väga paljud suuremad ja väikesemad Eesti muuseumid ning lisaks muuseumidele teevad oma uksed viieks tunniks tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi looduskeskused – üht või teistpidi kultuuri, teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid.

Muuseumiöö tähistab laupäeval 10. juubelit

Sellel laupäeval, 19. mail – toimub järjekorras kümnes üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on pidu". Kümne toimumisaasta jooksul on muuseumiööst kujunenud Eesti suurim muuseumisündmus, mis on igal aastal järjest rohkem publikut leidnud. Eelmisel aastal tehti 5 tunni jooksul üle terve Eesti rohkem kui 111 000 muuseumikülastust, mis tähistab ka muuseumiöö rekordit.

Nädala pärast toimuv üle-eestiline Muuseumiöö toob palju põnevaid ekskursioone

Järgmise nädala laupäeval, 19. mail toimuval üle-eestilisel Muuseumiööl avavad rohkem kui 200 paika oma uksed viieks tunniks ja täiesti tasuta. Lisaks muuseumitele on avatud kümned arhiivid, galeriid, mõisad ja kirikud - ent sel aastal on plaanis ka mitmeid linnaekskursioone, mis kutsuvad avastama kultuuripärandit, millest muidu iga päev mööda kõnnime. Tallinnas viivad Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilasgiidid huvilisi uurima Tallinna vanalinna - kavas on kaks erinevat marsruuti, Toompea ja all-linn. Tartus otsitakse Kutsehariduskeskuse Turismiosakonna giidiõpilaste juhendamisel linna mittekohti.

Muuseumiöö avalikustas suursündmuse programmi: külastajaid kutsutakse ligi 200 paika üle Eesti

Õige veidi rohkem kui kuu aja pärast – laupäeval, 19. mail – toimub järjekorras kümnes üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on pidu". Tänasest on avalikud öö eriprogrammid: muuseumides toimub kümneid eriekskursioone, peoteemalisi töötubasid, kontserte, etendusi, mälumänge ja muud. Kokku võtab praeguse seisuga tänavu muuseumiööst osa ligi 200 muuseumi, lisaks muuseumidele teevad oma uksed viieks tunniks tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi looduskeskused – üht või teistpidi kultuuri, teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid. Eelmisel aastal tehti muuseumiööl üle terve Eesti rohkem kui 111 000 muuseumikülastust, mis tähistas ka Muuseumiöö rekordit.

Muuseumiöö 2018 teema on "Öös on pidu"

Üle-eestiline muuseumiöö toimub tänavu 19. mail ning kannab pealkirja "Öös on pidu". Eelmisel aastal avasid muuseumiööl uksed 201 muuseumi ja mäluasutust ning öö jooksul tehti 111 000 muuseumikülastust, mis tähistab ka muuseumiöö publikurekordit.

Muuseumiööl sündis kõigi aegade publikurekord: tehti ligi 111 000 muuseumikülastust

Laupäeval, 20. mail toimunud järjekorras üheksandal üle-eestilisel Muuseumiööl tehti 111 000 muuseumikülastust, mis ületas õige napilt senise, 2015. aastal püstitatud publikurekordi. Muuseumiööl avasid oma uksed 201 muuseumit, arhiivi, galeriid ja muud ajaloo ning mäluga seotud paika. Eelmisel aastal tehti Muuseumiööl veidi rohkem kui 106 000 muuseumikülastust.
Tagasi