Tagasi

Löö kaasa: tule muuseumiööl vabatahtlikuks!

Iga suursündmus sünnib sadade inimeste koostöös – nii ka Muuseumiöö. Muuseumiöö meeskonnale vabatahtlikuna abikätt andes aitad tuhandetel inimestel põnevaid elamusi saada! Osaledes vabatahtlikuna muuseumiööl saad osa suurürituse korraldamisest, võimaluse tutvuda muuseumi telgitagustega ning kuhjaga uusi kogemusi publikuga suhtlemises.

Loe kirjeldused läbi, leia endale sobivaim ning võta otse konkreetse muuseumi vabatahtlike-koordinaatoriga ühendust!

TALLINN

Adamson-Ericu muuseum, Lühike jalg 3 - KOHAD TÄIS!
Vajame 2 vabatahtlikku, kelle ülesandeks oleks külastajate informeerimine, majas suunamine ja maskide töötoa juhendamine. Vabatahtlikele tänutäheks tasuta pilet 21. maiks etendusele "Elagu, mis põletab!"

Kumu kunstimuuseum, A. Weizenbergi 34
Kumu kunstimuuseum otsib Muuseumiööks 15 tublit vabatahtlikku, kes abistaksid suurüritusel muuseumitöötajaid töötubades, näitusesaalides, garderoobis ja ustel. Vabatahtlike tähtsaimad tööülesanded on info jagamine, külastajate tervitamine ja näitusesaalides heakorra tagamine. Kumu kunstimuuseum kannab oma vabatahtlike eest hästi hoolt – pakume suupisteid ja anname vajalikke puhkepause. Vabatahtlikke ootab enne Muuseumiööd ka hoonet ja näituseid tutvustav juhitud tuur. Lisaks on igale vabatahtlikule tänutäheks kaks tasuta ühekordset muuseumipääset.

Kontakt: Sandra Lääne, 51997615, sandra.laane@ekm.ee

Eesti Loodusmuuseum, Lai 29
Ootame appi 7 vabatahtlikku, kes hoiaksid silma peal Muuseumiööl tihedalt rahvastatud näitusesaalidel. Tänutäheks vabapääse Eesti Loodusmuuseumi.

Kontakt: Kadi Maldur, kadi.maldur@loodusmuuseum.ee

Rahvarinde Muuseum, Vabaduse väljak 9
Otsime appi 2 vabatahtlikku, kes tutvustaksid külalistele muuseumi programmi, aitaksid lugeda õhtu jooksul läbi käivate inimeste arvu, aidata läbi viia videodiskot ja vajadusel algatada tantsimist, et inimesed hoo üles võtaksid. Muuseumisse tuuakse Rahvarinde perioodi arvuti aastast 1988 ning tuleb jälgida, et külastajad seda ei katsu. Vajame abi viktoriinide läbiviimisel ning info jagamisel, tagasiside kogumisel.  Vabatahtlik saab õhtu läbi kanget kohvi ja šokolaadi.

Kontakt: Nele Viks, 6447193, nele@rrmuuseum.ee

Tallinna Piiskoplik Toomkirik, Toom-Kooli 6
Ootame appi 3 vabatahtlikku, kes abistaksid külastajate loendamisel ja suunamisel, torni külastajate teenindamisel. Täname kommikarbi ja kiriku meenega, vabatahtlikul on võimalik ka ise külastada kiriku torni.

Kontakt: Ingrid Mäsak, 6444140, tallinna.toom@eelk.ee

Tallinna Ülikooli muuseum, Narva mnt 29
Otsime appi 5 vabatahtlikku,  kelle ülesanne on olla rõõmsad ja aktiivsed peolised, millega kaasnevad ka väikesed ülesanded. Vabatahtlikke täname ühe toreda õhtuga Tallinna Ülikoolis, lisaks väike meenekott.

Kontakt: Berit-Bärbel Rebane, 55990787

Eesti Ajaloomuuseum, Suurgildi hoone, Pikk 17 - KOHAD TÄIS!
Vajame appi 2 vabatahtlikku, kes aitaksid korraldada inimeste liikumist Suurgildi hoones, abistavad otsimismängu korraldamisel ning jagavad infot Suurgildi hoone ning ekspositsiooni kohta. Täname vabatahtlikke Maarjamäe ajalookeskuse perepiletiga!

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe ajalookeskus,  Pirita tee 56
Otsime appi 8 vabatahtlikku,  kes aitavad inimeste juhendamisel näitustel ning pargis - muuseumiööl on avatud püsinäitus "Minu vaba riik", Laste vabariik, Filmimuuseumi püsinäitus "Duubel ÜKS" ning tallihoones värske näitus "Vabaduse kõla! Eesti popmuusika lugu". Avatud on Maarjamäe pargis nõukogudeaegsete monumentide püsinäitus ning laste mänguväljak. Õhtu jooksul võib liikuda ning abistada erinevatel näitustel info jagamise ning inimeste liikumise korraldamisega. Täname vabatahtlikke Maarjamäe ajalookeskuse perepiletiga!

Kontakt: Laura Kipper, laura.kipper@ajaloomuuseum.ee

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Lai 17
Ootame appi 5 vabatahtlikku, kelle abi palume külastajate suunamisel näitusesaalidesse, korra tagamisel näitusesaalides, külastajate loendamisel, muuseumiöö loovtegevuse juhendamisel. Muuseumis ootab vabatahtlikke meeldiv keskkond ja sõbralik seltskond. Vabatahtlikke täname muuseumimeenetega.

Kontakt: Sandra Sirp, 627 4607, haridus@etdm.ee

Tallinna Linnamuuseum, Vene 17
Otsime appi 3-5 vabatahtlikku, kes tegeleksid muuseumimängu tutvustamisega, külastajate jälgimise ja sõbralik suunamisega saalides. Vabatahtlikke täname muuseumi kingituste, maitsva kõhutäie ja võimalusega tutvuda verivärske näitusega "100 aastat argipäeva".

Kontakt: Made Isak, made.isak@linnamuuseum.ee

Eesti Tervishoiu Muuseum, Lai 30 - KOHAD TÄIS!
Otsime appi 7 vabatahtlikku, kes aitaksid Muuseumiöö külastajaid Tervishoiu Muuseumi ekspostisoonis orienteerumisel ning uudiskirja listi koostamisel. Täname oma vabatahtlikke aastapääsme ja muuseumi meenetega.

Kiek in de Kök ja Bastionikäigud, Komandandi tee 2
Ootame appi 5 vabatahtlikku, kes aitaksid külastajate loendamisel, suunamisel ja informatsiooni jagamisel. Vabatahtlikele anname tänutäheks muuseumimeeneid ning tasuta külastust võimaldavaid kinkepileteid Kiek in de Kökki ja bastionikäikude ekskursioonidele.

Kontakt: Toomas Abiline, 55 591 117, toomas.abiline@linnamuuseum.ee

Neitsitorni muuseumkohvik, Pikk jalg 9a
Otsime appi 6 vabatahtlikku, kes tegeleksid külaliste märkimisega ja kohvikus abistamisega. Vabatahtlikke täname muuseumi suveniiride ja kinkepiletitega.

Kontakt: maiga.tamm@linnamuuseum.ee

TARTU

Eesti Rahva Muuseum, Muuseumi tee 2
Otsime appi 10 vabatahtlikku, kellel palume olla näitusealal ja jägida eksponaate (neid, mis pole vitriinides); juhendada inimesi muuseumis liikumisel, aidata leida erinevaid näitusesaale, kohvikuid jne, suunata vastavalt programmile, kus midagi toimub. Enne muuseumiöö algust kell 16.00 teeme kogunemise, tutvustame maja ja näitusi, anname ülevaate õhtust ja ülesannetest. Vabatahtlikke täname ühekordse tervele perele mõeldud ERMi üle maja piletiga.

Kontakt: Külli Lupkin, 55542357, kulli.lupkin@erm.ee

TARTUMAA

Eesti Põllumajandusmuuseum, Pargi 4, Ülenurme
Ootame appi 6 vabatahtlikku, kes abistaksid vanade suvistepühade kommete läbiviimisel: rahvalike mängude mängimine, naljatamine, kiikumine, kiigelaulude laulmine; abistamine munadevärvimise töötoa läbiviimisel; külastajate loendamine. Vabatahtlikud saavad muuseumi poolt tasuta süüa ning kingituseks muuseumis küpsetatud leiva ja muuseumi leivaraamatu.

Kontakt: Tuuli McGinley, 53737124, tuuli.mcginley@maaelumuuseumid.ee

RAPLAMAA

Kohila tornigalerii, Kohila õigeusu kirik, Viljandi mnt 1, Kohila
Ootame appi ühte vabatahtlikku, kes aitaks valvata, et kirikusaalis mõni küünal ümber ei kukuks. Vabatahtlikule tänutäheks kingitus.

Kontakt: Epp Haabsaar, 56230741, epphaabsaar@hot.ee

VILJANDI

Viljandi Muuseum, Laidoneri plats 10
Ootame appi 8 vabatahtlikku, kelle ülesanded on aidata külalistel muuseumis orienteeruda, vajadusel neid suunada ja melul silma peal hoida. Samuti vajame abi külastajate loendamisel. Vabatahtlikule saab osaks suur tänu, tasuta pannkook ja kohv üritusel ning meene muuseumi poolt. Loomulikult on vabatahtlik oodatud osalema ka meie järgmistel sündmustel ja ettevõtmistel.

Kontakt: Liina Roht, 55690679, liina.roht@muuseum.viljandimaa.ee
Tagasi