Tagasi

Ekskursioonid

Nagu ikka toimuvad ka sellel Muuseumiööl mitmed ekskursioonid üle terve Eesti.

Tallinn

Õpilasgiididega Tallinna vanalinnas: Toompeal!
Terve Tallinna vanalinn on kõige paremas mõttes üks ülisuur, tõeline ja põnev muuseum! Ka sel aastal on Muuseumiöö programmis üks eriline noorteprojekt – Tallinna koolide gümnaasiumiõpilased tulevad muuseumiööl vanalinna tasuta ekskursioone tegema, et tutvustada juba kolm aastat toimunud noorte õpilasgiidide projekti! Siin saad end kirja panna TOOMPEA ekskursioonile, iga grupiga läheb kaasa kolm õpilasgiidi Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Kogunemine: 19. mail kell 18 Toompeal, Kiriku 1, Rüütelkonna hoone ees. Pärast ekskursiooni jõuate veel ka muuseumidesse! Registreeri end SIIN!

Õpilasgiididega Tallinna vanalinnas: all-linn!
Ka sel aastal saab Muuseumiööl õpilasgiididega Tallinna vanalinna all-linna avastada! Vanalinna-ekskursioonid on tasuta, ent palume kõikidel huvilistel end enne kirja panna! Iga grupiga läheb kaasa kolm õpilasgiidi Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Kogunemine: 19. mail kell 18 Suur-Kloostri 16, GAGi hoovis. Pärast ekskursiooni saate suunduda vanalinna muuseumidesse! Registreeri end SIIN!

19.00 ja 21.00 Venekeelsed ekskursioonid "Tallinna väljakud – Eesti ajaloo tähtsate sündmuste tummad tunnistajad"
Kogunemine Vabaduse väljakul Vabadussõja võidusamba juures. Giid Tatjana Shirshova, eelregistreerimine algab 01.05 aadressil tania.guide.tours@gmail.com või tel 55 55 8332.

Sportlik piduöö: linnas liikuda on lust! Tallinna Linnamuuseumi orienteerumispidu
Tallinna Linnamuuseumi filiaalid kutsuvad orienteerumismängul avastama muuseume ja tutvuma linnaruumiga. Valida on kahe raja vahel: väike rada väikestele jalgadele ja esmakordselt sporditeele astujatele. Suur rada on edasijõudnud spordinautlejatele. Muuseumiöös on pidu, sporti ja avastamisrõõmu. Tublisid orienteerujaid ootavad auhinnad!

TARTU

Tartu Kutsehariduskeskuse Turismiosakonna giidiõpilased viivad 19. mai Muuseumiööl läbi ühe ekskursiooni (eesti keeles):

Mälumaastikud: Tartu mittekohad
Tasuta ekskursioon algab Laulupeomuuseumi juurest (Jaama 14) kell 19. Uurime Tartu peopaiku ning lõpetame Tartu Linnamuuseumi ees, kust saate jätkata juba Muuseumiööl avatud paikade külastamist! Läbiviija Kaari Antzon - 55951158. Registreeri end SIIN!

Tartu Muuseumiöö buss, Rahvusarhiiv (Noora) – Eesti Rahva Muuseum
kell 18.00 Kaubamaja peatus – Pauluse – Lembitu – Rahvusarhiiv, Nooruse 3
kell 18.30 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus – Kivi – ERM
kell 19.00 ERM – Atlantis – (kell 19.15) Kaubamaja – Pauluse – Lembitu – Rahvusarhiiv, Nooruse 3
kell 19.30 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus – Kivi – ERM
kell 20.00 ERM – Atlantis – (kell 20.15) Kaubamaja – Pauluse – Lembitu – Rahvusarhiiv, Nooruse 3
kell 20.30 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus – Kivi – ERM
kell 21.00 ERM – Atlantis – (kell 21.15) Kaubamaja – Pauluse – Lembitu – Rahvusarhiiv, Nooruse 3
kell 21.30 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus – Kivi – ERM
kell 22.00 ERM – Atlantis – (kell 22.15) Kaubamaja – Pauluse – Lembitu – Rahvusarhiiv, Nooruse 3
kell 23.00 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus

SAAREMAA

Maret Soorski juhatusel viib seekordne bussiring külla Muhu muuseumile. Teel tehakse peatus Jööri külamuuseumis ja Koguva külas. Kell 17.00–21.00 toimuv bussituur saab alguse Aavikute majamuuseumi eest (Vallimaa 7, Kuressaare). Bussiringi lõpp-peatus on Kuressaare linnuses. Kohtade arv on piiratud ja vajalik on eelregistreerimine maret@muuseum.tt.ee, tel 455 7541.

HIIUMAA

Muuseumiööl avavad külastajatele uksed 16 põnevat paika Hiiumaa erinevates piirkondades. Külastades vähemalt nelja erinevat kohta on osalejatel võimalus võita toredaid auhindu.

PÄRNU

Pärnu Giidide Ühing, Aida 3, Pärnu linn
18.00–23.00 Pärnu Giidide Ühingu giidid tutvustavad Pärnu Muuseumi fuajees erinevaid giidituure.
23.00 Hilisõhtune giidituur algusega Pärnu Muuseumi ees (Aida 3, Pärnu).

VALGAMAA

Valga Muuseumi muuseumiöö põhiprogrammile eelneb päevane bussireis, mis sel korral on pühendatud kultuuripärandi aastale. Külastame reisi käigus Valgamaa mõisaid, millest osa on aktiivselt kasutusel ning mõned ehk juba unustuse hõlma vajumas. Pikemad peatused Sangaste ja Taagepera lossis. Lisaks ajaloole kuulame lossirahva tulevikuplaane, peame piknikku ja arutleme kultuuripärandi hoidmise üle.
Täpsem info www.valgamuuseum.ee; eelregistreerimine tel 766 8860; muuseum@valgamuuseum.ee
Tagasi